poniedziałek, 27 lipca 2015

Pieprzowo

Kochani

dziś robótkowo też nie będzie, dzisiejszy post taki troszkę krajoznawczy będzie ;) Jak wiecie albo i nie wiecie, mimo iż mieszkam na podkarpaciu to do Sandomierza mam "rzut beretem". A jak do Sandomierza to i do Gór Pieprzowych. Wstyd się przyznać ale pierwszy raz odwiedziłam je dopiero 2 tygodnie temu....I od razu się zakochałam :) jeśli tylko będziecie kiedyś w okolicy to gorąco polecam się tam wybrać :)

Góry Pieprzowe  to góry inne niż wszystkie. Wznoszą się na wysokość ok 199 metrów nad poziomem morza, a zbudowane są z łupków które pod wpływem różnych czynników atmosferycznych kruszą się tworząc drobny gruz skalny, który przypomina pieprz. Stąd też nazwa Góry Pieprzowe. 
Góry Pieprzowe są też unikatowym w skali europejskiej naturalnym, dzikim rosarium. Ich zbocza porastają różne gatunki róż. Ja wybrałam się tam w pewną piękną słoneczną niedzielę, ale mam zamiar wrócić tam jesienią ;)
A teraz zdjęcia :)

Pozdrawiam gorąco i serdecznie :)
Dotk@

środa, 8 lipca 2015

Książkowo...po przerwie

Kochani

Robótkowo kompletnie nic się nie dzieje. Zbliżający się ślub oraz przeprowadzka sprawiają że wszystko inne zeszło na dalszy plan. Sama tworzę sobie zawieszki na alkohol i inne temu podobne dodatki więc na pewno pojawią się one kiedyś na blogu.

Skoro robótkowo nic się nie dzieje, chciałabym chociaż zaproponować Wam jakieś czytadło. Będzie to książka autorstwa Frédérica Lenoir "Wyrocznia księżyca". Książka ta wywarła na mnie ogromne wrażenie, dla mnie jest to jedna z tych książek które naprawdę  trudno zapomnieć. Główny bohaterem powieści jest Giovanni Tratore, prosty młody chłopiec który zakochuje się w pięknej Elenie, przedstawicielce weneckiej arystokracji. Nie jest to jednak klasyczny romans, oj nie, to historia miłości z przeciwnościami losu, naprawde warto przeczytać ;)

Jako że książkę  tę czytałam już jakiś czas temu i już dawno wróciła na półkę w bibliotece, wklejam zdjęcie z mojego ulubionego portalu Lubimyczytać.pl który to każdemu bardzo bardzo polecam :)


Pozdrawiam Was cieplutko